Asterixův syn

Asterixův syn

Originál (27.) Le fils d'Astérix (1983)

Egmont (27.) 12. 07. 2006, přeložil Michal Lázňovský

Obsah:

Jednoho rána najde Asterix před svým domem položené batole - chlapečka zabaleného v jemně vyšívaných peřinkách. To vyvolá ve vesnici různé dohady a podezření, ohledně otcovství... které Asterix musí vyvráti tím, že najde rodiče. A než stihne vymyslet něco rozumného, Obelix napojí dítě mlékem s příměsí kouzelního nápoje... a to začne svou sílu využívat ke hraní, tedy k občasnému mávání živými chřestíky nebo k útěkům z postýlky..

Z kvality plenek Asterix usoudí, že by se měl pozeptat u Římanů, zda některému bohatšímu nechybí dítko. Hned u vesnice potká prefekta Pichlocactuse, sčítajícího obyvatele Galie, ten ale po výprasku nic neřekne, tedy ani o dítěti, a tak pokračují v pátrání po římských táborech. V posledním z nich, v Akvariu, se ale dozví, že Pichlocactus ve skutečnosti po nějakém dítku pátrá. Když však potkají jeho belhající četu, dozví se pouze, že se vrátil do Condatu a že nedělá pro Caesara, který má práci v Germánii.

V Condatu se Pichlocactus setkává s Caesarovým adoptivním synem Brutem, a vydávají se spolu k vesnici aby dítě jakýmkoli způsobem získali. Prozatím vyšlou legionáře Nadhodnotuse v převleku za prodavače dětských chrastítek, ten však neuspěje, protože nápojem nacucané dítko jej považuje za hračku. Po jeho zděšeném návratu vysílá do vesnice Brutus prefekta Pichlocactuse v převleku za kojnou. Ten má sice větší úspěch, jeho vojenský zpěv maleho uspává, ale při pokusu o únos nakonec i on před dítětem v hrůze prchá.

To už přejde Bruta trpělivost, zničí vesnici nepoddajných Galu a zkušeně zorganizuje i provede únos dítěte. Asterix však Caesarova adoptivního syna unášejícího jeho adoptivního syna s pomocí Obelixe dostihne, dovede je zpět k troskám vesnice, kde dojde k odhalení pointy celého příběhu, dorazí rodiče malého, takže už víc k obsahu neprozradím...

Ale co se mne týče, ta pointa je... divná.